Hvert annet år arrangerer Diabetesforbundet nasjonalt og fylkesvise Diabetesforum - et tverrfaglig forum for helsepersonell med interesse for diabetes.

Diabetesforum i fylkene er møteplassen for deg som ønsker faglig oppdatering innen diabetes, hvor det samtidig er lagt til rette for at du møter ulike typer helsepersonell fra eget nærområde.

Diabetesforum i fylkene 2026 vil bli søkt godkjent som klinisk emnekurs i Diabetes, kombinert webinar og fysisk møte. Kurset består av 3*3 timers webinar og et 6 timers kurs lokalt i det enkelte fylket. Webinarene kan også ses i opptak.

Program og dato for lokale samlinger finner du i oversikten på denne siden.  Temaene for webinarene oppgis så snart programmet er klart.